Zarybianie jeziora Busino

utworzone przez | Cze 8, 2017 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Załoga Wałeckich Ryb na Fali zdecydowała się na zarybienie jeziora Busino narybkiem szczupaka. Wpuściliśmy dziesiątki tysięcy młodych szczupaków, które w tym spokojnym i zadbanym łowisku mają szansę doskonale się rozwinąć.

Zarówno w tym jak i w pozostałych jeziorach Wałeckie Ryby na Fali w pełni świadomie zrezygnowały z gospodarczych odłowów sieciowych, nastawiając się wyłącznie na gospodarkę prowędkarska. Efekty takiej działalności przynoszą wspaniałe rezultaty, czego Busino Duże jest najlepszym przykładem.  Nie jest niczym nadzwyczajnym złowić tu kilkadziesiąt szczupaków jednego dnia.  Jezioro zbudowało swoją renomę w regionie właśnie jako łowisko pięknych  szczupaków i rekordowych rozmiarów okoni, dorastających do 50cm!

Jest to przykład akwenu, który swoim rybostanem, czystością wody, stanem otaczającej go przyrody pozwala wędkarzowi poczuć ‘’dzikość natury’’, w którą nie ingerował człowiek.

Ale czym charakteryzuje się ten zbiornik? Fantastycznie ukształtowane dno. Topograficzna różnorodność jest tak duża, że można by nią obdzielić kilka innych jezior. Podwodne górki, raz strome, raz wypłaszczone, twarde bądź porośnięte roślinnością, wychodzące na głębokość od sześciu do nawet jednego metra. Jezioro posiada ponadto dwie małe wyspy po przeciwległych krańcach. Kilkudziesięciometrowe trzcinowe cyple wbijające się w jezioro oraz gęste ciągnące się setkami metrów oczerety są wręcz rajem dla żyjących tam ryb.