Zarybianie jeziora Zamkowego

utworzone przez | Cze 8, 2017 | Bez kategorii | 0 komentarzy

Już wkrótce jezioro Zamkowe zamieni się w prawdziwą ojczyznę sandacza. Wałeckie Ryby na Fali w ostatnich dniach przeprowadzili akcję zarybiania wspomnianego akwenu populacją młodego sandacza. Ryby zostały wpuszczone w wielu miejscach na terenie całego jeziora, co ma przełożyć się na zapewnienie narybkowi najlepszych warunków do dalszego rozwoju.

Tempo rozmnażania tego drapieżnika zależy od panujących warunków. W wielkich rzekach następuje to w bardzo szybkim tempie, podobnie odbywa się to na akwenach stałych. Sandacz odżywia się dwa razy w ciągu doby. Najpierw o brzasku, a potem tuż przed zachodem słońca, najczęściej przed samym zmrokiem. Pamiętajmy, że okres ochronny ryby obowiązuje od 1 stycznia do 31 maja, a rozmiar ochronny to 50cm.

Gospodarz jeziora Zamkowego pragnie uczynić z niego typowo spinningowe łowisko. Akwen ma bardzo duży potencjał jeśli chodzi o ryby drapieżne. Zarybienia szczupakiem, okoniem czy wspomnianym sandaczem przynoszą pożądane efekty. W chwili obecnej to właśnie sandacz ma zostać największą atrakcją jeziora. Jest spora grupa aktywnych wędkarzy, specjalizujących się w połowie tej trudnej technicznie ryby. Mają oni w swoim portfolio ryby prawie metrowej długości, właśnie z jeziora Zamkowego. A najlepsze czasy jeziora Zamkowego mają dopiero nadejść, kiedy wspomniane ‘’maluchy’’ staną się wymiarowymi drapieżnikami.