Kraina jezior

Pojezierze Wałeckie to wspaniałe miejsce dla turystyki wędkarskiej.

Przyjedź, zobacz, przeżyj wspaniałe chwile w miejscu stworzony dla wędkarzy.

Łowiska

Jezioro Zamkowe

Jezioro ma kształt wydłużony, o przebiegu z północnego zachodu na południowy wschód. Na północy jezioro niejako wcina się w zabudowę miasta. Dość regularna linia brzegowa ma całkowitą długość ok. 10 950m. Długość jeziora to ok. 3,35km, a maksymalna szerokość – nieco ponad 900m. Średnia głębokość jeziora to ok.12m, przy głębokości maksymalnej wynoszącej 41,5m. Na jeziorze zainstalowany jest Ekoflox (aerator), urządzenie napowietrzające wodę jeziora.

Jezioro ma bardzo duży potencjał jeśli chodzi o ryby drapieżne. Zarybienia szczupakiem, okoniem a przede wszystkim sandaczem przynoszą już pożądane efekty. W chwili obecnej to właśnie sandacz jest największą atrakcja jeziora. Jest spora grupa, specjalizujących się w połowie tej trudnej technicznie ryby, wędkarzy którzy maja w swoim portfolio ryby prawie metrowej długości, właśnie z jeziora Zamkowego.

Przyroda

Restauracje

Ogniska

Plaże

Jezioro Busino

Akwen ten jest unikatowy nie tylko ze względu na swoje walory wędkarsko przyrodnicze ale również z racji tego iż znajduje się na terenie 21 Centralnego Poligonu Lotniczego w Nadarzycach. Brzegów zbiornika doglądają więc nie tylko aktualni dzierżawcy lecz również wojskowe służby patrolujące teren poligonu. Można śmiało powiedzieć, że jest to jedno z najlepiej strzeżonych jezior w Polsce.
Zarówno w tym jak i w pozostałych jeziorach dzierżawca w pełni świadomie zrezygnował z gospodarczych odłowów sieciowych, nastawiając się wyłącznie na gospodarkę prowędkarska.

Efekty takiej działalności przynoszą wspaniałe rezultaty, czego Busino Duże jest najlepszym przykładem. Nie jest niczym nadzwyczajnym złowić tu kilkadziesiąt szczupaków jednego dnia. Busino Duże ma swoją renomę jako łowisko pięknych okoni i szczupaków właśnie.

Przyroda

Restauracje

Ogniska

Plaże

Jezioro Miłogoszcz

Jezioro Miłogoszcz znajduje się w niewielkiej miejscowości o tej samej nazwie w Gminie Tuczno (Powiat Wałecki).

Dzika przyroda oraz oryginalne ukształtowanie terenu pozwala zupełnie odciąć się od cywilizacji i poczuć prawdziwego ducha wędkarstwa. Jezioro Miłogoszcz to miejsce szczególnie interesujące dla wędkarzy preferujących łowić na niezbyt głębokich wodach metodą spławikową. Lokalizacja jest świetnym akwenem dla wszystkich łowiących płoć, leszcze, liny oraz drapieżniki typu okonia czy szczupaka.

Przyroda

Restauracje

Ogniska

Plaże

Kontakt

Wałeckie Ryby na Fali Sp. z.o.o.
ul. Nowomiejska 74 E | 78-600 Wałcz

telefon: +48  509 452 413
mail: office@waleckierybynafali.pl

Jezioro Zamkowe

78-600 Wałcz

telefon do opiekuna:
+48 509 452 413

Jezioro Busino
21 Centralny Poligon Lotniczy
64-915 Jastrowie

telefon do opiekuna:
+48  509 452 413

Jezioro Miłogoszcz

78-600 Wałcz

telefon do opiekuna:
+48  509 452 413