Kraina jezior

Pojezierze Wałeckie to wspaniałe miejsce dla turystyki wędkarskiej.

Przyjedź, zobacz, przeżyj wspaniałe chwile w miejscu stworzony dla wędkarzy.

Ważne informacje

Wędkarstwo to stosunkowo bezpieczna forma spędzania wolnego czasu. W porównaniu z innymi formami aktywnego spędzania wolnego czasu łowienie ryb to przyjemne i bezpieczne hobby. Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo zależy w dużym stopniu od samych wędkarzy i ich odpowiedzialności.

Wędkowanie praktycznie zawsze łączy się z korzystaniem ze sprzętu wodnego i to w różnych sytuacjach oraz wszystkich porach roku. Szczególnie podczas zagranicznych wycieczek wędkarskich korzystanie ze sprzętu jest wręcz wymagane. Woda to żywioł, dlatego też wymagana jest odpowiednia koncentracja oraz doświadczenie podczas korzystania ze sprzętu wodnego, szczególnie motorowego.

Ponadto podczas wędkowania korzystamy z ostrych, zakrzywionych przedmiotów jakimi są haki, haczyki, przynęty oraz kotwiczki. Przypadkowe wbicie w ciało takich przedmiotów może skutkować poważnymi zranieniami. Istnieje również szereg innych zagrożeń wynikających z wędkowania na jeziorach, dlatego pozwoliliśmy sobie przygotować dla Państwa kilka podstawowych wytycznych dotyczących tego hobby:

  1. Odpowiedzialność cywilna, rozumiana jako brak odpowiedzialności biura Wałeckie Ryby na Fali za potencjalne szkody wyrządzone na wyprawach. Wędkujący powinni sami ubezpieczyć się w razie odpowiedzialności cywilnej za poniesione szkody. W przypadku poważnego uszkodzenia łodzi czy silnika wpłacana wcześniej kaucja nie wystarcza na pokrycie pełnych kosztów naprawy, które mogą być stosunkowo wysokie.
  2. Sprawdzanie sprzętu, przed wypłynięciem, aby zapobiec jakimkolwiek późniejszym problemom na obszarze łowiska uniemożliwiającym bezpieczny połów. Należy przed wypłynięciem sprawdzić, czy sprzęt wodny nie jest uszkodzony i nadaje się do użytkowania.
  3.  Przed wypłynięciem, a szczególnie korzystaniem ze sprzętu wodnego, uprasza się o sprawdzenie poziomu paliwa.
  4.  Obowiązek używania kamizelek ratunkowych.
  5.  Kategoryczny zakaz prowadzenia łodzi i korzystania ze sprzętu wodnego pod wpływem alkoholu i środków odurzających.
  6.  Nigdy nie wypływaj w pojedynkę, szczególnie na średnie i duże akweny wodne. Wyprawy wędkarskie są najbezpieczniejsze, i najprzyjemniejsze, gdy są grupowe.
  7.  Zawsze staraj się sprawdzać prognozę pogody przed pójściem lub popłynięciem na ryby.
  8.  Uważaj na ostre zęby niektórych ryb.
  9.  Nigdy nie zrywaj ręką linki na zaczepach, bowiem plecionki potrafią w połączeniu ze skórą być bardzo ostre i ją uszkodzić.
  10. Uważaj na kable elektryczne wokół łowisk oraz inne przeszkody uniemożliwiające bezpieczny połów.

Podsumowując, pragniemy podkreślić, że na organizowanych przez nasze biuro imprezach uczestnicy uprawiają wędkarstwo sportowe na własne ryzyko. Organizator i gospodarz ośrodka wędkarskiego powinien zapewnić turystom bezpieczny sprzęt pływający i ratunkowy oraz udzielić porad w kwestii reguł jego użytkowania. Należy pamiętać, że nawet najlepszy sprzęt nie gwarantuje pełnego bezpieczeństwa w każdych warunkach pogodowych bądź gdy jest niewłaściwie użytkowany.

Organizator nie odpowiada za przypadki, gdy turyści lekkomyślnie narażają swoje zdrowie i życie wskutek nieprzestrzegania elementarnych zasad bezpieczeństwa.

Zainteresowała Cie nasza oferta?

Poznaj nasze łowiska

Kontakt

Wałeckie Ryby na Fali Sp. z.o.o.
ul. Nowomiejska 74 E | 78-600 Wałcz

telefon: +48  509 452 413
mail: office@waleckierybynafali.pl

Jezioro Zamkowe

78-600 Wałcz

telefon do opiekuna:
+48 509 452 413

Jezioro Busino
21 Centralny Poligon Lotniczy
64-915 Jastrowie

telefon do opiekuna:
+48  509 452 413

Jezioro Miłogoszcz

78-600 Wałcz

telefon do opiekuna:
+48  509 452 413